Ayva Ve Bal Karışımı

2018-01-05 10:03:30 0 By: John Times Read: 427

Her insanın evlerinde kış mevsimi aylarında bolca oranda tüketilen ayva meyvesi ile cilt maskesi yapmak için de kullanılmaktadır. Günümüzde kimyasal anlamda kozmetik cilt ürünleri kadın ve erkekler tarafından pek fazla tercih edilmemektedir. Günümüzde çok fazla naturel yöntemler araştırılmakta ve bunlardan faydalanılmaktadır. Peki ayva ve organik bal ürünlerinden oluşan cilt maskesi nasıl yapılmaktadır? Ayvanın kendisindense iç kısmında bulunan çekirdeğini kullanarak maske yapımı gerçekleşir. Ayva ve ayva çekirdeği kullanımı cilt için birkaç faydasını sayacak olursak; cilde ışıltı verir, parlatır, cilde zindelik kazandırır ve lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Cildin sıkı bir görünüme ulaşmasını elde eden bal ve ayva maskesi için malzemeler:

1.Yarım yiyecek kaşığı kadar yaş maya

2.Bir çay kaşığı kadar ayva suyu

3. Bir çay kaşığından azıcık fazla organik bal

Maskenin hazırlanması ve uygulama şekli:

İlk olarak söylenilen malzemeleri karışım için uygun bir kaba alınıp iyice karıştırılmalıdır. Oluşturulan karışımı cildinize ince bir tabaka halinde sürünüz. En fazla 30 dakika en az 15 dakika kadar yüzünüzü yakmayacak şekilde bekletiniz. Daha daha sonra ise bekleme süresi sonlandığında ise cildinizi ılık su desteği ile yıkayınız. Yıkama daha sonra ise yüzünüzü nemlendirici krem yardımıyla nemlendiriniz. Bu hazırlanan karışımı ise haftada en fazla bir kez hazırlayıp yüzünüze uygulamalısınız. Yüze uygulanan bu karışım maskesinin yararlı etkilerini uygulamayı yapmış olduktan kısa süre içerisinde göreceksiniz.

Comments

Write Comment

Dogalballar.com Türkiye'de bal ürünleri içerisinde yer alan doğal bal , polen,  propolis ve arı sütü arı ürünleri sektöründe sizlere 40 yılı aşkın tecrübe ve bilgisi ile bu güne kadar tatmış olduğunuz tüm balların tadını unutturacak ürünleri ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda firmamızın ürettiği ballı, polenli,propolisli sabunlarımız kimyasal içermemektedir. 

text_heading